info@eestivesi.ee | Tasuta konsultatsioon | 528 1512 - eesti keeles

  Fluoril on mikromponentide pingereas eriline koht. Fluor on ühelt poolt tervisele vajalik, sest soodustab rauaühendite omastamist, teisalt imendub fluor ajurakkudesse, halvab inimese tahet, kõrgendadtud kontsentratsioonides kutsub esile luustiku hõrenemist. Optimaalseks peetakse joogivee fluori sisaldust 0,7-1,2 mg/l. Tal on profülaktiline toime hambakaariesele kuni kontsentratsioonini 1,5 mg/l, kõrgema sisalduse korral hakkab avalduma fluoriühendite toksiline toime. Fluorisisaldus alla 0,5 mg/l soodustab hambakaariese teket lastel, üle 1,5 mg/l hambaemaili kahjustusi. Inimorganismi satub fluor enamasti maaveega. Pinnaveed on kõikjal fluoorivaesed.

  Fluoriid mõjutab meie kahe ajupoolkera vahel paiknevat käbinääret, mille mittetäielik talitus võib kaasa tuua rohkelt probleeme vaimule ja kehale. Eriti oluline ongi  käbinääre, mis asub kahe ajupoolkera vahel. Fluoriidi tarbimise ja käbinäärme toimimise vahel on seos. Briti teadlane Jennifer Luke, väidab et käbinäärmest on leitud uskumatult kõrge tase ladestunud fluoriidi.

  Kuigi väidetavalt ei ole veel tõestatud, et fluoriidi ladestumine käbinäärmesse häirib selle funktsiooni, näitasid esmased loomkatsed, et fluoriid vähendab melatoniini kogust ning toob sellega kaasa varasema puberteedi (tänapäeval algab tõepoolest aina suuremal arvul lastel puberteediiga väga vara). Melatoniini taset kehas reguleeribki aga just käbinääre ning seda mõjutab ka magamisele kulutatud aeg. Seega, kui uneaega napib, jääb kehas samuti melatoniini vajaka. See omakorda võib kaasa tuua erinevaid tervisehäireid.

  Leitud on ka, et käbinäärme lubjastumine on suure tõenäosusega seotud suurenenud naatriumfluoriidi tarbimisega – seda leidub kraanivees, ning ka suures hulgas erinevates toitudes ja tees. Samuti on fluoriidiga rikastatud enamus hambapastasid.

  Juba loodusteadlane René Descartes on 16. sajandil öelnud, et käbinääre on “hinge koht”. On öeldud, et see on kese, mis kannab elu koodi ning seda on ka nimetatud kolmandaks silmaks, kuna käbinääre on valgustundlik.

  Käbinääret seostatakse palju teadlikkuse ja vaimsusega, ja põhimõtteliselt võimega näha üle ja läbi sellest jamast, mida sunnib meile peale võltsreaalsus ja selle loonud riigiaparaat.

  Nii et kui see nääre, mis võimaldab meil teed rajada vaimsusele ja teadlikkusele, on hoopis lubjastunud kraaniveest pärineva naatriumfluoriidiga, siis ei ole sellel mitte ainult mõju sinu füüsilisele tervisele, vaid ka vaimsele teadvelolekule. See võib olla ka põhjuseks, miks natsid Teise maailmasõja ajal olid esimesed, kes lisasid fluoriidi joogiveele vangilaagrites, et poliitvangid püsiksid kuulekad ja järeleandlikud. See ei ole konspiratsiooniteooria, vaid hästi dokumenteeritud fakt, mida on kirjutatud paljudes tunnustatud raamatutes holokausti kohta.

  Fluoriidirikas vesi on levinud esmajoones Lääne- ja Kesk-Eestis. Oma joogivee fluoriidisisalduse saad teada kohalikult veekäitlejalt.

  (Kasutatud kirjandus „Imeline vesi-elu häll“  autor: hüdrogeoloog Erna Sepp,geoloogia-mineraloogiakanditaat.)

  Vaata kaarti